BRNĚNSKÁ PRODEJNA JE AKTUÁLNĚ UZAVŘENÁ Z DŮVODU PROBÍHAJÍCÍCH STAVEBNÍCH ÚPRAV STUDIA. OTEVÍRÁME OPĚT 17.8. VÍCE INFORMACÍ NAJDETE ZDE

Typy závitů u piercingových šperků

Typy závitů u piercingových šperků

Při kupování nového piercingu může být člověk zaskočený a zmatený počtem různých parametrů a typů piercingu. Jakou zvolit velikost? Barvu? Tvar? A navíc závity! Co je, proboha, vnitřní, vnější nebo push in a threadless závit?

S tím vám dnes pomůžeme a popíšeme vám nejčastěji používané typy závitů, abyste se mohli rozhodnout, který typ vybrat.

 

 typy závitů piercing

 

Šperky s vnějším závitem (extrenal)

Nejčastěji používaný je ještě pořád závit vnější. Znamená to, že šperky s vnějším závitem mají závity vyryté na povrchu šperku. Šperk na konci vypadá trochu jako šroubek a koncovky se na něj šroubují jako matičky. Mají v sobě dírku a závity jsou vevnitř koncovky. Kuličku nasadíte na tyčinku se závitem a zašroubujete ji po směru hodinových ručiček.

 11646-3_cinka-kulicky-metalicke-barvy-s-duhovym-efektem 6555_titanova-podkova-s-kulickami  12855-1_cinka-maly-vejirek 
 Ocelová činka s plastovými barevnými kuličkami  Titanová podkova s vnějším závitem  Činka do helixu s vnějším šroubováním

 

Šperky s vnitřním závitem (internal)

Šperky s vnitřním závitem jsou přesný opak šperků se závitem vnějším. Jedná se o šperky, které jsou na povrchu tyčinky hladké, bez závitů, mají v sobě malou dírku a v té jsou závity schované. Jejich koncovka je celá plná a má navíc malou vyčnívající závitovou tyčinku, pomocí které koncovku vložíte do šperku a zašroubujete.

Výhoda šperků s vnitřním závitem je zejména jejich hladký povrch, takže jsou vhodné pro první vpich i s použitím klasické piercingové jehly. V Evropě jsou totiž pro piercing stále běžnější kanyly, které kryjí ostré závity šperku. Ani při jednom z obou způsobů tak nedojde k poškození tkáně závitem. Druhá výhoda je ta, že koncovky šperků s vnitřním závitem mají menší tendenci se povolovat. Je u nich tedy menší riziko ztracení kuličky či jiné ozdobné koncovky. To je také důvod, proč se s vnitřním závitem vyrábějí šperky z kvalitnějších a dražších materiálů, jako je titan ASTM F136 nebo třeba zlato a drahé kameny.

Šperky s vnitřním závitem jsou také často používané pro těžko dostupná místa a piercingy, kam člověk dobře nevidí. 

 9888_labreta-kvet-s-vnitrnim-sroubovanim  13314-1_podkova-s-krystaly-s-vnitrnim-sroubovanim-cira  10554_titanovy-piercing-do-pupiku-s-vnitrnim-sroubovanim-s-cirymi-krystaly
 Ocelová labreta s vnitřním závitem  Podkova s vnitřním závitem a krystalovými koncovkami  Titanový piercing do pupíku s vnitřním šroubováním

 

TIP:
U obou typů závitových šperků je potřeba kovové koncovky pevně utáhnout. Pomoci může například nitrilová nebo latexová rukavice, díky které nebudou koncovky prokluzovat mezi prsty.
Naopak u plastových koncovek je třeba je utahovat opatrně, pouze tak, že cítíte, že koncovka již drží na místě. Při větší síle můžete koncovku strhnout a praskne.

Bezzávitové vkládací šperky (push in, threadless)

Nakonec, v poslední době již běžně dostupný typ piercingu je piercing bezzávitový. Tyto šperky jsou nyní na velkém vzestupu.

Šperk je bez závitu, pouze s vkládací koncovkou. Může být vyroben z bioplastu nebo z kovových materiálů, jako je například ocel nebo titan.

U obou typů materiálů se jedná o šperk, který je na povrchu hladký a uvnitř něj je malá dírka. Do této dírky se v případě bioplastových šperků pouze natlačí koncovka, která má po svém obvodu velmi jemné vroubky a těmi ve šperku drží.
U kovových materiálů mívá koncovka připevněný tenký drátek”, který se pod mírným úhlem vloží do šperku a zasune se až na doraz.

Ačkoliv to podle popisu nemusí znít příliš věrohodně, tyto šperky a jejich koncovky drží velmi dobře. Odpadá s nimi například problém odšroubovávání a ztráty koncovky. Stejně jako u šperků s vnitřním závitem, i tento systém používají často výrobci luxusních piercingových šperků a je mezi profesionálními piercery zejména v USA velmi oblíbený.

13326-2_vkladaci-labreta-ocelova-barevna-cerna   13026_bioflex-labreta-s-vkladaci-kulickou 13332-3_vkladaci-labreta-ocelova-s-barevnym-krystalem-ruzova 
 Černá ocelová labreta se systémem threadless  Bioflex labreta s vkládací kuličkou  Bezzávitová ocelová labreta s krystalem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení