BRNĚNSKÁ PRODEJNA JE AKTUÁLNĚ UZAVŘENÁ Z DŮVODU PROBÍHAJÍCÍCH STAVEBNÍCH ÚPRAV STUDIA. OTEVÍRÁME OPĚT 17.8. VÍCE INFORMACÍ NAJDETE ZDE

Aplikace piercingu v létě? Ano nebo ne?

Salóny a studia konečně otevřely, jedou v plném proudu a ty přemýšlíš nad tím, že by sis nechal/a píchnout nový piercing? V tomto článku se dozvíš, proč by si s apliakcí pospíšit, než se opravdu oteplí a začne léto.

Sluníčko, teplo, dovolené a párty. Od května do září jsou právě ty měsíce, kdy nás nejvíce láká ukazovat své ozdoby na těle. Tetování a odhalené piercingy na koupalištích a u moře už nejsou vůbec neobvyklou podívanou. Jak to ale je s aplikací a hojením čerstvých piercingů v letních měsících?

Nejideálnější samozřejmě je, si nový piercing nechat píchnout v období do konce dubna a poté až zhruba od září, někdy i později. Pokud ale aplikaci piercingu v těchto měsících nestíháš, zvol na léto raději piercing, který nemá dlouhou dobu hojení.

A se kterými počkat? Například velmi oblíbený „letní“ piercing pupíku se hojí šest až devět měsíců a někdy i déle. Takže s tím raději počkej až na zimní období, aby se ti do léta mohl v pořádku zahojit a neznepříjemnil ti prázdniny. Piercing bradavek se hojí dokonce až rok. Cheeky (piercingy ve tváři) mají dobu hojení nejméně devět měsíců, takže jejich aplikaci se zkus v létě taky nejlépe vyhnout. Výjimkou jsou mikrodermály v obličeji, ty si můžeš nechat píchnout, i když je teplo, takže pro nedočkavce ideální volba.

    

Pro správné hojení tvého nového piercingu je velmi důležité se po jeho aplikaci vyhnout vodě a opalování, což je pro většinu z nás ta nejzábavnější část léta. Ale zejména rybníky i bazény, které na první pohled vypadají čistě nebo jsou chlorované, obsahují bakterie, které by se ti mohly do čerstvého vpichu dostat a pěkně pozlobit. Prodloužila by se ti pak doba hojení piercingu, v horším případě se ti vpich zanítí infekcí. I pro milovníky koupaček v moři máme špatnou zprávu. Slaná voda sice může piercingový kanálek „desinfikovat“, ale také se ti do něj mohou dostat zrníčka písku, která hojení znepříjemní a prodlouží. Pokud se i přes to chceš s novým piercingem v létě zchladit ve vodě, po vlastním uvážení si můžeš piercing přelepit voděodolnou náplastí. Ale pozor, hned jak ji sundáš, vpich očisti sterilním solným roztokem! A taky pamatuj na to, že se ti tím může prodloužit doba hojení piercingu.

A co správná péče a hygiena? Ta je při čerstvém piercingu (a to samozřejmě nejen v létě) vzhledem k nadměrnému pocení kůže, prachu a horku nejdůležitější! Pokud plánuješ v létě sportovat, vždy se po takovéto aktivitě osprchuj a ošetři piercing sterilním solným roztokem

Všeobecně tedy doporučujeme s těmito piercingy počkat na podzimní, zimní nebo jarní měsíce. V létě je čas si užívat volna, sluníčka a zábavy, a ne mít trable se špatně se hojícím piercingem. Pokud jsi ale nechceš čekat a piercing si necháš v létě píchnout, rozhodně nepodceňuj následnou důkladnou péči.

Na piercing se můžeš objednat i do našeho piercingového studia v Brně, které je součástí naší prodejny Piercing.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení