Ve čtvrtek 28.10. a v pátek 29.10. je kamenná prodejna v Brně uzavřena. Děkujeme

Aplikace piercingu v létě? Ano nebo ne?

Salóny a studia konečně otevřely, jedou v plném proudu a ty přemýšlíš nad tím, že by sis nechal/a píchnout nový piercing? V tomto článku se dozvíš, proč by sis měl/a s aplikací pospíšit, než se opravdu oteplí a začne léto.

Sluníčko, teplo, dovolené a párty. Od května do září jsou právě ty měsíce, kdy nás nejvíce láká ukazovat své ozdoby na těle. Tetování a odhalené piercingy na koupalištích a u moře už nejsou vůbec neobvyklou podívanou. Jak to ale je s aplikací a hojením čerstvých piercingů v letních měsících?

Nejideálnější samozřejmě je, si nový piercing nechat píchnout v období do konce dubna a poté až zhruba od září, někdy i později. Pokud jsi ale aplikaci piercingu v těchto měsících nestihl/a, zvol na léto raději piercing, který nemá dlouhou dobu hojení. A které to jsou? Například velmi oblíbený „letní“ piercing pupíku se hojí šest až devět měsíců a někdy i déle. Takže s tím raději počkej až na zimní období, aby se ti do léta mohl v pořádku zahojit a neznepříjemnil ti prázdniny. Piercing bradavek se hojí dokonce až rok. Cheeky (piercingy ve tváři) mají dobu hojení nejméně devět měsíců, takže jejich aplikaci se zkus v létě taky nejlépe vyhnout. Výjimkou jsou mikrodermály v obličeji, ty si můžeš nechat píchnout, i když je teplo, takže pro nedočkavce ideální volba.

    

Pro správné hojení tvého nového piercingu je velmi důležité se po jeho aplikaci vyhnout vodě a opalování, což je pro většinu z nás ta nejzábavnější část léta. Ale zejména rybníky i bazény, které na první pohled vypadají čistě nebo jsou chlorované, obsahují bakterie, které by se ti mohly do čerstvého vpichu dostat a pěkně pozlobit. Prodloužila by se ti pak doba hojení piercingu, v horším případě se ti vpich zanítí infekcí. I pro milovníky koupaček v moři máme špatnou zprávu. Slaná voda sice může piercingový kanálek „desinfikovat“, ale také se ti do něj mohou dostat zrníčka písku, která hojení znepříjemní a prodlouží. Pokud se i přes to chceš s novým piercingem v létě zchladit ve vodě, po vlastním uvážení si můžeš piercing přelepit voděodolnou náplastí. Ale pozor, hned jak ji sundáš, vpich vydesinfikuj! A taky pamatuj na to, že se ti tím může prodlužit doba hojení piercingu.

A co správná péče a hygiena? Ta je při čerstvém piercingu (a to samozřejmě nejen v létě) vzhledem k nadměrnému pocení kůže, prachu a horku nejdůležitější! Pokud plánuješ v létě sportovat, vždy se po takovéto aktivitě osprchuj a ošetři piercing slaným roztokem. Nemusíš se děsit, připravíš ho snadno doma. Stačí ti k němu cca 5 cl vody (velký panák), do které rozmícháš špetku kuchyňské nebo mořské soli a máš hotovo.

Všeobecně tedy doporučujeme s novými piercingy počkat na podzimní, zimní nebo jarní měsíce. V létě je čas si užívat volna, sluníčka a zábavy, a ne mít trable se špatně se hojícím piercingem. Pokud jsi ale i tak nedočkavý a piercing si necháš v létě píchnout, rozhodně nepodceňuj následnou důkladnou péči.

Na piercing se můžeš objednat i do našeho piercingového studia v Brně, které je součástí naší prodejny Piercing.cz.